Програма реабілітації дозволяє:
- Припинити вживання наркотиків та алкоголю.
- Сформувати здорову життєву позицію.
- Відновити соціальні відносини з родичами та друзями.
- Виробити відповідальний підхід до своєї поведінки та здоров'я.
- Визначитися з особистими прагненнями та цілями.
- Навчитися говорити «ні» наркотикам, алкоголю чи іграм.
- Подолати стресові ситуації без їхньої «допомоги».
Наш центр використовує такі реабілітаційні методики та програми:
- Терапевтичні спільноти
- 12 кроків
- Психотерапії
- Групи самодопомоги
- Тренінгові навчальні програми
- Дейтоп
- Кінезіотерапія
- Арт-терапія
Які види програм бувають?
Програми лікування залежності відрізняються за спрямованістю. Одні з них сприяють подоланню фізичного потягу до наркотиків або алкоголю, інші – спрямовані на усунення психічної залежності.
Однак найбільшої ефективності вдасться досягти об'єднання цих методів. Комплексний підхід у лікуванні наркоманії, алкоголізму та ігроманії дозволяє відновити всі сфери життя резидента та назавжди подолати залежність.
Найпоширеніші методи та програми реабілітації наркоманів, алкоголіків та ігроманів:
Програма «12 кроків» була розроблена ще у першій половині 20 століття. Спочатку застосовувалася для лікування залежних від алкоголю, ще через кілька десятків років і для наркозалежних. Мільйони людей у всьому світі отримали шанс розпочати нове життя без препаратів, що змінюють свідомість, саме завдяки цьому методу.
Програма «12 кроків» спрямована на особисте усвідомлення та глибинне розуміння захворювання, пошук першопричини формування залежності та набуття правильних та здорових життєвих цілей.
Day-Top
Одна з найважливіших методик, яка застосовується в умовах терапевтичного співтовариства. На пацієнта покладається відповідальність, виходячи з того, що він може її нести. Пацієнт повинен розуміти, що якщо сам не хоче одужувати, допомогти йому не в змозі жоден лікар. Методика передбачає інтенсивне входження у програму та плідну індивідуальну роботу зі спеціалістами та у групі.
Система Макаренка
Принципи Макаренка чудово відомі в педагогіці. В умовах життя в центрі — це конкретне зведення правил та встановлений розпорядок дня, який допомагає виробити дисципліну та бажання працювати у кожного пацієнта та в колективі загалом. Важливо, що формування цих навичок відбувається природно, без застосування тиску, а навпаки, шляхом зміцнення віри реабілітантів у власні можливості та сили.
У період активного вживання люди нехтують навіть простими побутовими обов'язками, не кажучи вже про бажання працювати та розвиватися у соціумі.
У центрі передбачена система відповідальності, хлопці самі прибирають за собою, готують їсти, заправляють ліжка та підтримують порядок у будинку. Потроху режим дня і виконання елементарних щоденних обов'язків виробляє навичка самодисципліни.
Протягом реабілітації пацієнти перебувають у безпечному та комфортному середовищі. Тут забезпечується їхня ідентифікація з іншими резидентами. Вони бачать і усвідомлюють, що не тільки вони зіткнулися з цією проблемою, і що вона вирішується.
У нашому центрі реабілітація включає роботу над подолання залежності, усунення її наслідків та трансформацію особистості. Пацієнти навчаються керувати своїми емоціями та контролювати поведінку, щоб відчувати себе впевнено у суспільстві.
Реабілітація наркоманів, алкоголіків та ігроманів – це довгострокова психо- та соціотерапія, що дозволяє резидентам подолати залежність та повернутися до тверезого життя. Вона спрямована на виявлення та усунення тих факторів, які підштовхнули людину до наркоманії, алкоголізму чи ігроманії.
Такие причины могут быть различными: от внутрисемейных конфликтов до низкой самооценки и желания самоутвердиться в определенной компании. Поиск и преодоление этих факторов, а также осознание ценности здоровой жизни – это основные цели реабилитации.
Программы реабилитации зависимых основываются не только на физическом, но и социально-духовном восстановлении. Это позволяет восстановить все сферы жизни, которые были разрушены под воздействием наркотиков, алкоголя или игр.